PublishPress Capabilities 2.40.0 - en to ca translation catalogue (483 entries)

note: Plugin Name of the plugin
en: PublishPress Capabilities
ca: Capacitats de PublishPress

en: This plugin can be deleted.
ca: Aquest complement es pot eliminar.

en: Upgrade to Pro
ca: Actualitzar a Pro

en: Admin Menu Restrictions
ca: Restriccions del menú d'Admin

en: Admin Menus
ca: Menús d'Admin

en: Hide CSS Elements
ca: Amaga Elements CSS

en: Block by URL
ca: Bloquejar per URL

en: Select pages...
ca: Selecciona pàgines...

en: You can select page types where this element will be added.
ca: Pots seleccionar els tipus de pàgina on s'afegirà aquest element.

en: Checklist
ca: Llista de verificació

en: Editorial Comments
ca: Comentaris Editorials

en: Notifications
ca: Notificacions

en: TaxoPress - Settings
ca: TaxoPress - Ajustos

en: Custom Items
ca: Elements personalitzats

en: Custom item one
ca: Element personalitzat un

en: Permalink: Descriptive Caption
ca: Enllaç permanent: Títol Descriptiu

en: Page Attributes: Order
ca: Attributes de la pàgina: Ordre

en: Select post types...
ca: Selecciona tipus de publicació...

en: Page title
ca: Títol de la pàgina

en: Capabilities
ca: Capacitats

en: No permission!
ca: Sense permís!

en: Invalid nonce token!
ca: Token nonce no vàlid!

en: Error: wrong data
ca: Error: dades incorrectes

en: An error occured!
ca: S'ha produït un error!

en: Security check failed
ca: La verificació de seguretat ha fallat

en: Permission denied
ca: Permís denegat

en: Settings updated successfully.
ca: Configuració actualitzada correctament.

en: Logged In Users
ca: Usuaris connectats

en: Logged Out Users
ca: Usuaris desconnectats

en: PublishPress Capabilities Menu Restriction
ca: Restricció del Menú PublishPress Capabilities

en: This menu is restricted for the following roles
ca: Aquest menú és restringit per als següents rols

en: Dashboard
ca: Tauler de control

en: Roles
ca: Rols

en: Settings
ca: Configuració

en: Display this notice
ca: Mostrar aquest avís

en: Silence this notice
ca: Silenciar aquest avís

en: Hide this notice
ca: Amaga aquest avís

en: Move to Hidden Notices
ca: Moure a avisos ocults

en: Displayed notices will no longer be removed from admin pages.
ca: Els avisos mostrats ja no seran retirats de les pàgines d'administració.

en: Admin Notices
ca: Avisos d'administració

en: Hidden Notices
ca: Avisos Ocults

en: Silenced Notices
ca: Avisos silenciats

en: There are currently no admin notices.
ca: Actualment no hi ha avisos d'administrador.

en: Edit the settings.
ca: Edita la configuració.

en: You do not have permission to manage admin notices.
ca: No tens permís per gestionar els avisos d'administració.

en: Invalid action. Reload this page and try again.
ca: Acció no vàlida. Torneu a carregar aquesta pàgina i torneu-ho a provar.

en: Invalid form.
ca: Formulari no vàlid.

en: Admin notice status updated successfully.
ca: Estat de la notificació d'Admin actualitzat correctament.

en: Negate All
ca: Negar Tot

en: Negate None
ca: No negar cap

en: Role Capabilities
ca: Capacitats del rol

en: Search capabilities...
ca: Cerca de capacitats...

en: Nav Menus (Block)
ca: Menús de Navegació (Bloc)

en: Block
ca: Bloquejar

en: Nav Menus (Legacy)
ca: Menús de Navegació (Llegat)

en: Legacy
ca: Llegat

en: Visibility
ca: Visibilitat

en: Editing
ca: Editant

en: Deletion
ca: Eliminació

en: Listing
ca: Llistant

en: Create Revision
ca: Crear revisió

en: Submit Revision
ca: Enviar revisió

en: Approve Revision
ca: Aprovar Revisió

en: Can read posts which are currently published with private visibility.
ca: Pot llegir publicacions que estan actualment publicades amb visibilitat privada.

en: Can edit posts which were created by other users.
ca: Pot editar publicacions que van ser creades per altres usuaris.

en: Can edit posts which are currently published.
ca: Pot editar publicacions que estan actualment publicades.

en: Can edit posts which are currently published with private visibility.
ca: Pot editar publicacions que estan actualment publicades amb visibilitat privada.

en: Can make a post publicly visible.
ca: Pot fer que una publicació sigui visible públicament.

en: Can delete posts which were created by other users.
ca: Pot suprimir publicacions que van ser creades per altres usuaris.

en: Can delete posts which are currently published.
ca: Pot suprimir publicacions que estan actualment publicades.

en: Can delete posts which are currently published with private visibility.
ca: Pot suprimir publicacions que estan actualment publicades amb visibilitat privada.

en: Invalid Capabilities
ca: Capacitats no vàlides

en: Additional
ca: Addicional

en: Term %s Capabilities
ca: Term %s Capacitats

en: %s Capabilities
ca: %s Capacitats

en: Post %s Capabilities
ca: Capacitats del Post %s

en: Taxonomy
ca: Taxonomia

en: Filter by taxonomy
ca: Filtrar per taxonomia

en: Filter by post type
ca: Filtrar per tipus de publicació

en: The slug for this taxonomy is %s
ca: El slug per a aquesta taxonomia és %s

en: The slug for this post type is %s
ca: El slug per a aquest tipus de publicació és %s

en: %s: assigned by Permission Group
ca: %s: assignat per Grup de Permís

en: This capability is %s
ca: Aquesta capacitat és %s

en: This capability is controlled by %s
ca: Aquesta capacitat està controlada per %s

en: This capability is controlled by %s Use the sidebar settings to allow this to be controlled independently.
ca: Utilitza la configuració de la barra lateral per permetre que això es controli de manera independent.

en: Use the sidebar settings to allow this to be controlled independently.
ca: Utilitza la configuració de la barra lateral per permetre que això es controli de manera independent.

en: This capability is not available for this post type.
ca: Aquesta capacitat no està disponible per a aquest tipus de publicació.

en: Filter by capability
ca: Filtrar per capacitat

en: No results found. Please try again with a different word.
ca: No s'han trobat resultats. Si us plau, torna a provar amb una paraula diferent.

en: check / uncheck all
ca: marcar / desmarcar tot

en: Capability Name
ca: Nom de la capacitat

en: WordPress Core Capabilities
ca: Capacitats del nucli de WordPress

en: Plugin Capabilities &ndash; %s
ca: Capacitats del Plugin &ndash; %s

en: The User Testing feature also requires the %1$s edit_users %2$s capability.
ca: La funció de proves d'usuari també requereix la capacitat %1$s edit_users %2$s.

en: Additional Capabilities
ca: Capacitats addicionals

en: You have no additional capabilities.
ca: No tens capacitats addicionals.

en: Capabilities allows you change the permissions for any user role.
ca: Les capacitats et permeten canviar els permisos per a qualsevol rol d'usuari.

en: %1$s = Capability granted %2$s
ca: %1$s = Capacitat concedida %2$s

en: usage key
ca: clau d'ús

en: %1$s = Capability not granted %2$s
ca: %1$s = Capacitat no concedida %2$s

en: %1$s = Capability denied, even if granted by another role %2$s
ca: %1$s = Capacitat denegada, encara que concedida per un altre rol %2$s

en: You can also configure this role as a %sPermission Group%s.
ca: També pots configurar aquest rol com a %sGrup de Permisos%s.

en: How to use Capabilities
ca: Com utilitzar les capacitats

en: View Documentation
ca: Veure la Documentació

en: Capabilities is Safe to Use
ca: Les capacitats són segures d'utilitzar

en: Go to the Backup feature
ca: Ves a la funció de còpia de seguretat

en: Add a New Capability
ca: Afegir una nova capacitat

en: Add to role
ca: Afegir al rol

en: New capabilities are controlled on the Additonal tab.
ca: Les noves capacitats es controlen a la pestanya Addicional.

en: PublishPress Permissions
ca: Permisos PublishPress

en: Assign standard WP roles supplementally for a specific post type
ca: Assignar rols WP estàndard suplementàriament per a un tipus de publicació específic

en: Assign custom WP roles supplementally for a specific post type <em>(Pro)</em>
ca: Assignar rols WP estàndard suplementàriament per a un tipus de publicació específic

en: Customize reading permissions per-category or per-post
ca: Personalitzar permisos de lectura per categoria o per publicació

en: Customize editing permissions per-category or per-post <em>(Pro)</em>
ca: Personalitzar permisos d'edició per categoria o per publicació <em>(Pro)</em>

en: Regulate permissions for Edit Flow post statuses <em>(Pro)</em>
ca: Regula els permisos per a estats de publicació de Edit Flow <em>(Pro)</em>

en: Grant supplemental content permissions to a BuddyPress group <em>(Pro)</em>
ca: Concedir permisos de contingut suplementari a un grup de BuddyPress <em>(Pro)</em>

en: WPML integration to mirror permissions to translations <em>(Pro)</em>
ca: Integració WPML per reflectir permisos a les traduccions <em>(Pro)</em>

en: Member support forum
ca: Fòrum de suport als membres

en: %s (free install)
ca: %s (instal·lació gratuïta)

en: %s info/purchase
ca: %s informació/comra

en: Level:
ca: Nivell:

en: Create this role definition in new (future) sites
ca: Crear aquesta definició de rol en nous (futurs) llocs

en: Include in new sites.
ca: Incloure en nous llocs.

en: Copy / update this role definition to all sites now
ca: Copia / actualitza aquesta definició de rol a tots els llocs ara

en: Sync role to all sites.
ca: Sincronitza el rol a tots els llocs.

en: Copy option settings to all sites now
ca: Copia la configuració d'opcions a tots els llocs ara

en: Sync options to all sites.
ca: Sincronitza les opcions a tots els llocs.

en: You do not have permission to restore backup.
ca: No tens permís per restaurar la còpia de seguretat.

en: New backup saved.
ca: Nou backup desat.

en: Roles and Capabilities restored from initial backup.
ca: Rols i capacitats restaurats de la còpia de seguretat inicial.

en: Restore failed. No backup found.
ca: La restauració ha fallat. No s'ha trobat cap còpia de seguretat.

en: %s restored from last backup.
ca: %s restaurat de la darrera còpia de seguretat.

en: Roles and Capabilities restored from selected auto-backup.
ca: Rols i capacitats restaurats de la còpia de seguretat automàtica seleccionada.

en: Please upload a file to import
ca: Si us plau, pugeu un fitxer per importar

en: Please upload a valid .json file
ca: Si us plau, pugeu un fitxer .json vàlid

en: Error importing settings! Please try again.
ca: Error en importar configuracions! Si us plau, torna a provar-ho.

en: Error importing settings! Please check that you uploaded a valid json file.
ca: Error en importar configuracions! Si us plau, comprova que has pujat un fitxer json vàlid.

en: %s successfully imported from uploaded data.
ca: %s importat amb èxit a partir de les dades carregades.

en: Needed function to create default roles not found!
ca: Funció necessària per crear rols per defecte no trobada!

en: Roles and Capabilities reset to WordPress defaults
ca: Rols i capacitats restablerts a les predeterminades de WordPress

en: Backup Tool for PublishPress Capabilities
ca: Eina de còpia de seguretat per a les capacitats de PublishPress

en: Restore
ca: Restaura

en: Backup
ca: Còpia de seguretat

en: Reset Roles
ca: Restablir rols

en: Export / Import
ca: Exportar / Importar

en: Backup Roles and Capabilities
ca: Còpia de seguretat de rols i capacitats

en: Manual Backup
ca: Còpia de seguretat manual

en: Last Manual Backup - %s
ca: Darrera còpia de seguretat manual - %s

en: Last Backup
ca: Darrera còpia de seguretat

en: Restore Previous Roles and Capabilities
ca: Restaura els rols i capacitats anteriors

en: Available Backups:
ca: Còpies de seguretat disponibles:

en: all roles
ca: totes les rols

en: Manual backup of %s (%s)
ca: Còpia de seguretat manual de %s (%s)

en: Auto-backup of all roles (%s)
ca: Còpia de seguretat automàtica de tots els rols (%s)

en: Initial backup of all roles
ca: Còpia de seguretat inicial de tots els rols

en: Restore Selected Roles
ca: Restaura els rols seleccionats

en: Show changes from current roles only
ca: Mostra canvis només dels rols actuals

en: Initial Backup - %s
ca: Còpia de seguretat inicial - %s

en: Initial Backup
ca: Còpia de seguretat inicial

en: %s (%s roles)
ca: %s (%s rols)

en: (this role will be removed if you restore backup)
ca: (aquest rol serà eliminat si restaureu la còpia de seguretat)

en: %s (level %s)
ca: %s (nivell %s)

en: No changes
ca: Sense canvis

en: Reset WordPress Defaults
ca: Restablir els valors predeterminats de WordPress

en: Warning:
ca: Advertència:

en: It is recommended to use this only as a last resource!
ca: Es recomana utilitzar això només com a última opció!

en: Reset Roles and Capabilities to WordPress defaults
ca: Restablir rols i capacitats als valors predeterminats de WordPress

en: Reset to WordPress defaults
ca: Restablir als valors predeterminats de WordPress

en: Export Settings
ca: Configuració d'exportació

en: Roles and Capabilities
ca: Rols i capacitats

en: Export
ca: Exportar

en: Import Settings
ca: Importa configuracions

en: Admin Feature Restrictions
ca: Restriccions de funcions d'Admin

en: Toggle all
ca: Canviar tot

en: Edit
ca: Editar

en: How to use Admin Features
ca: Com utilitzar les funcions d'administrador

en: Custom style "%s" saved successfully.
ca: %s rol actualitzat amb èxit.

en: Custom style "%s" deleted successfully.
ca: L'element seleccionat s'ha eliminat correctament

en: Admin Styles
ca: Estils d'administració

en: Save for all Roles
ca: Desa per a tots els rols

en: Save for %s
ca: Desa per a %s

en: Setting
ca: Configuració

en: Value
ca: Valor

en: Admin Color Scheme
ca: Esquema de colors d'Admin

en: Remove
ca: Elimina

en: Are you sure you want to delete this %1s? %2s %3s
ca: Estàs segur que vols eliminar aquest rol?

en: Custom Admin Logo
ca: Logotip d'administrador personalitzat

en: Select Image
ca: Selecciona Imatge

en: Custom Favicon
ca: Favicon personalitzat

en: Admin Footer Text
ca: Text del peu d'Admin

en: Replace "Howdy"
ca: Substitueix "Howdy"

en: Replace "Howdy" in the admin bar.
ca: Substitueix "Howdy" a la barra d'administració.

en: Control Settings
ca: Configuracions de control

en: Control how admin styles are applied to users.
ca: Controla com s'apliquen els estils d'administrador als usuaris.

en: Hide Admin Color Scheme settings in user profile
ca: Amaga la configuració del esquema de colors de l'administrador al perfil d'usuari

en: Force role settings (override user selection)
ca: Forçar configuracions de rol (substituir la selecció d'usuari)

en: Features include:
ca: Les característiques inclouen:

en: Custom admin color schemes
ca: Esquemes de colors d'administrador personalitzats

en: Replace the WordPress logo and favicon
ca: Substitueix el logo de WordPress i el favicon

en: Custom footer text
ca: Text de peu de pàgina personalitzat

en: Replace "Howdy" text
ca: Substitueix el text "Howdy"

en: How to use Admin Styles
ca: Com utilitzar els estils d'administrador

en: Security check failed.
ca: La verificació de seguretat ha fallat.

en: You do not have permission to manage admin styles.
ca: No tens permís per gestionar els estils d'administració.

en: No role specified.
ca: No s'ha especificat cap rol.

en: Are you sure you want to delete "%s" custom style?
ca: Estàs segur que vols eliminar aquest rol?

en: Advanced
ca: Avançat

en: Classic Editor %s Restrictions
ca: Restriccions de l'editor clàssic %s

en: Gutenberg Editor %s Restrictions
ca: Restriccions de l'editor de Gutenberg %s

en: Editor Feature Restrictions
ca: Restriccions de Funcions de l'Editor

en: Save for all Post Types
ca: Desa per a tots els tipus de publicacions

en: Save %s Restrictions
ca: Desa les restriccions %s

en: Classic
ca: Clàssic

en: show Classic Editor controls
ca: mostrar controls de l'editor clàssic

en: Editor Features allows you to remove elements from the post editing screen.
ca: Les Funcions de l'Editor et permeten eliminar elements de la pantalla d'edició de publicacions.

en: How to use Editor Features
ca: Com utilitzar les funcions d'editor

en: You do not have permission to manage frontend features.
ca: No tens permís per gestionar les funcions de frontend.

en: All fields are required.
ca: Tots els camps són obligatoris.

en: Load on page types is required.
ca: Es requereix carregar en tipus de pàgina.

en: Frontend element item updated. Save changes to enable for role.
ca: Element del frontend actualitzat. Desa els canvis per habilitar-ho per al rol.

en: New frontend element added. Save changes to enable for role.
ca: Nou element frontend afegit. Desa els canvis per habilitar-ho per al rol.

en: Invalid request!.
ca: Sol·licitud no vàlida!.

en: Selected item deleted successfully
ca: L'element seleccionat s'ha eliminat correctament

en: Site Dark Mode
ca: Mode fosc del lloc

en: Site Light Mode
ca: Mode clar del lloc

en: Hide Twenty Twenty-Three Credit Footer
ca: Amaga el peu de crèdit de Twenty Twenty-Three

en: Frontend Features
ca: Funcions del Frontend

en: Choose Frontend Features that will apply to this post.
ca: Trieu les característiques del frontend que s'aplicaran a aquesta publicació.

en: Select %1$s...
ca: Selecciona %1$s...

en: Editing:
ca: Editant:

en: Title:
ca: Títol:

en: This will only show here in the WordPress admin area.
ca: Això només es mostrarà aquí a l'àrea d'administració de WordPress.

en: Features:
ca: Característiques:

en: Hide IDs or Classes
ca: Amaga IDs o classes

en: Add Custom CSS
ca: Afegir CSS personalitzat

en: Add Body Class
ca: Afegir classe de cos

en: Enter classes to add the body HTML. Do not include the . before the HTML.
ca: Introdueix classes per afegir al HTML del cos. No incloguis el . abans del HTML.

en: Separate multiple values with a space (custom-style-one custom-style-two).
ca: Separa múltiples valors amb un espai (custom-style-one custom-style-two).

en: You can add the CSS for your classes by clicking "Add Custom CSS".
ca: Pots afegir el CSS per a les teves classes fent clic a "Afegir CSS Personalitzat".

en: Load on page types:
ca: Carregar en tipus de pàgina:

en: Whole Site
ca: Tot el lloc

en: Selected Pages
ca: Pàgines seleccionades

en: This feature will be added to all pages.
ca: Aquesta funció s'afegirà a totes les pàgines.

en: Add post metabox:
ca: Afegir metabox de publicació:

en: Cancel Edit
ca: Cancel·lar Edició

en: Add New
ca: Afegir nou

en: Save Edit
ca: Desa l'edició

en: Hidden IDs or Classes
ca: IDs o Classes Ocults

en: Body Class
ca: Classe del cos

en: Custom CSS
ca: CSS personalitzat

en: Pages
ca: Pàgines

en: Post Type Metabox
ca: Metabox del Tipus de Post

en: Role
ca: Rol

en: Enable Frontend Features for %1$s Role
ca: Habilita Funcions del Frontend per al Rol %1$s

en: How to use Frontend Features
ca: Com utilitzar les funcions del frontend

en: Navigation Menu Restrictions
ca: Restriccions del Menú de Navegació

en: Navigation Menus allows you to block access to frontend menu links.
ca: Els Menús de Navegació et permeten bloquejar l'accés als enllaços del menú frontal.

en: How to use Navigation Menus
ca: Com utilitzar els menús de navegació

en: Profile Feature Restrictions
ca: Restriccions de Funcionalitats del Perfil

en: The %s role is not enabled for editing. The Find button is disabled.
ca: El rol %s no està habilitat per editar. El botó Actualitzar està desactivat.

en: Refresh Profile Features
ca: Actualitza les Funcions del Perfil

en: Profile Features allows you to remove elements from the Profile screen.
ca: Les funcionalitats del perfil us permeten eliminar elements de la pantalla del Perfil.

en: How to use Profile Features
ca: Com utilitzar les funcions de perfil

en: Hide Default Items
ca: Amaga elements predeterminats

en: Hide Admin Toolbar
ca: Amaga la barra d'eines de l'administrador

en: Hide Dashboard Widgets
ca: Amaga Widgets del Tauler de Control

en: Mobile Menu Toggle
ca: Alternar menú mòbil

en: WordPress Logo
ca: Logotip de WordPress

en: WordPress External Links
ca: Enllaços externs de WordPress

en: Right bar
ca: Barra dreta

en: User actions
ca: Accions de l'usuari

en: New
ca: Nou

en: User Display Name
ca: Nom a Mostrar de l'Usuari

en: Thank you for creating with WordPress
ca: Gràcies per crear amb WordPress

en: Welcome panel
ca: Panell de benvinguda

en: Remove Admin Toolbar
ca: Elimina la Barra d'Administrador

en: Top Tabs
ca: Pestanyes Superiors

en: Media Buttons (all)
ca: Botons de mitjans (tots)

en: HTML Editor Button
ca: Botó de l'editor HTML

en: Word count
ca: Recompte de paraules

en: Publish Box
ca: Caixa de Publicació

en: Publish Actions
ca: Accions de Publicació

en: Taxonomy Boxes
ca: Caixes de Taxonomia

en: Page Boxes
ca: Caixes de la pàgina

en: Other Boxes
ca: Altres Caixes

en: Featured Image
ca: Imatge destacada

en: Coupon Description
ca: Descripció del cupó

en: Top Bar - Left
ca: Barra Superior - Esquerra

en: Add block
ca: Afegir bloc

en: Outline
ca: Esquema

en: Document Overview
ca: Visió General del Document

en: Document Bar Title
ca: Títol de la Barra del Document

en: Top Bar - Right
ca: Barra Superior - Dreta

en: Switch to Draft
ca: Canvia a Borrador

en: Publish / Update
ca: Publicar / Actualitzar

en: Options
ca: Opcions

en: Body
ca: Cos

en: Add new block
ca: Afegir nou bloc

en: Document Panel
ca: Panell del Document

en: Settings Panel
ca: Panell de configuració

en: Status & visibility
ca: Estat & visibilitat

en: Permalink
ca: Enllaç permanent

en: Featured image
ca: imatge destacada

en: Post Attributes
ca: Atributs del Post

en: Block Panel
ca: Panell de bloqueig

en: Paragraph
ca: Paràgraf

en: Typography
ca: Tipografia

en: Color settings
ca: Configuració de color

en: Text settings
ca: Ajustos de text

en: This role is not enabled for profile feature editing.
ca: Aquest rol no està habilitat per a l'edició de funcions de perfil.

en: An error occurred!
ca: S'ha produït un error!

en: Editor Features
ca: Funcions de l'Editor

en: Admin Features
ca: Funcions d'Admin

en: Profile Features
ca: Funcionalitats del Perfil

en: Redirects
ca: Redireccions

en: Nav Menu
ca: Menú de Navegació

en: Capabilities allows you to change the permissions for any user role.
ca: Les capacitats et permeten canviar els permisos per a qualsevol rol d'usuari.

en: Admin Styles allows you to customize the admin area with your own branding.
ca: Els Estils d'administració et permeten personalitzar l'àrea d'administració amb la teva pròpia marca.

en: Navigation Menus
ca: Menús de Navegació

en: User Testing
ca: Proves d'Usuari

en: Login permission denied.
ca: Permís d'inici de sessió denegat.

en: You do not have permission to access this page.
ca: No tens permís per accedir a aquesta pàgina.

en: Need PublishPress Capabilities Support?
ca: Necessites suport per a les capacitats de PublishPress?

en: If you need help or have a new feature request, let us know.
ca: Si necessites ajuda o tens una nova sol·licitud de característica, fes-nos-ho saber.

en: Request Support
ca: Sol·licitar suport

en: Detailed documentation is also available on the plugin website.
ca: La documentació detallada també està disponible al lloc web del complement.

en: View Knowledge Base
ca: Veure la Base de Coneixement

en: Social Links
ca: Enllaços socials

en: Page Lists
ca: Llistes de pàgines

en: New role created.
ca: Nou rol creat.

en: Error: Failed creating the new role.
ca: Error: No s'ha pogut crear el nou rol.

en: The selected role is not editable.
ca: El rol seleccionat no és editable.

en: Incorrect capability name.
ca: Nom de capacitat incorrecte.

en: Type / Taxonomy settings saved.
ca: Configuracions de Tipus / Taxonomia desades.

en: Bad form received.
ca: S'ha rebut un formulari incorrecte.

en: You cannot remove Manage Capabilities from Administrators
ca: No pots eliminar Gestionar Capacitats dels Administradors

en: This capability is explicitly negated. Click to add/remove normally.
ca: Aquesta capacitat està explícitament negada. Feu clic per afegir/eliminar normalment.

en: Explicity negate this capability by storing as disabled
ca: Negar explícitament aquesta capacitat emmagatzemant-la com a desactivada

en: Explicitly negate these capabilities by storing as disabled
ca: Negar explícitament aquestes capacitats emmagatzemant-les com a desactivades

en: Post type registration does not define this capability distinctly
ca: El registre del tipus de post no defineix aquesta capacitat de manera distintiva

en: Add or remove this capability from the WordPress role
ca: Afegir o eliminar aquesta capacitat del rol de WordPress

en: Add or remove capability from the role normally
ca: Afegir o eliminar capacitat del rol normalment

en: Are you sure you want to delete this item ?
ca: Estàs segur que vols eliminar aquest element?

en: Add or clear custom item entry before saving changes.
ca: Afegir o esborrar l'entrada d'element personalitzat abans de desar els canvis.

en: Role Name
ca: Nom del rol

en: Role Type
ca: Tipus de rol

en: Default Role
ca: Rol per defecte

en: Admin Access
ca: Accés d'Admin

en: You do not have permission to manage roles.
ca: No tens permís per gestionar els rols.

en: You do not have permission to manage editor features.
ca: No tens permís per gestionar les funcions d'editor.

en: Settings updated.
ca: Configuració actualitzada.

en: You do not have permission to manage admin features.
ca: No tens permís per gestionar les funcions d'administració.

en: You do not have permission to manage navigation menus.
ca: No tens permís per gestionar els menús de navegació.

en: You do not have permission to manage profile features.
ca: No tens permís per gestionar les funcions de perfil.

en: You do not have permission to manage redirect.
ca: No tens permís per gestionar la redirecció.

en: Invalid form. Reload this page and try again.
ca: Formulari no vàlid. Torneu a carregar aquesta pàgina i torneu-ho a provar.

en: You do not have permission to manage capabilities.
ca: No tens permís per gestionar les capacitats.

en: New capability added to role.
ca: Nova capacitat afegida al rol.

en: Bad form Received
ca: S'ha rebut un formulari incorrecte

en: You do not have permission to restore roles.
ca: No tens permís per restaurar els rols.

en: You do not have permission to perform this action.
ca: No tens permís per realitzar aquesta acció.

en: If you like %s, please leave us a %s rating. Thank you!
ca: Si t'agrada %s, si us plau deixa'ns una valoració de %s. Gràcies!

en: About PublishPress Capabilities
ca: Sobre PublishPress Capacitats

en: About
ca: Sobre

en: Capabilites Documentation
ca: Documentació de Capacitats

en: Documentation
ca: Documentació

en: Contact the PublishPress team
ca: Contacteu amb l'equip de PublishPress

en: Contact
ca: Contacte

en: see %1$sRole Usage%2$s: "Pattern Roles"
ca: veure %1$sÚs de Rol%2$s: "Rols de Patró"

en: activate %1$sAdvanced settings%2$s, see Role Usage
ca: activa %1$sConfiguració avançada%2$s, vegeu Ús del rol

en: Unique Post Type Capabilities
ca: Capacitats Úniques del Tipus de Publicació

en: Use the "Create" capability for selected post types
ca: Utilitza la capacitat "Crear" per als tipus de publicació seleccionats

en: Update
ca: Actualitzar

en: Unique Taxonomy Capabilities
ca: Capacitats Úniques de Taxonomia

en: Detailed Taxonomy Capabilities
ca: Capacitats de Taxonomia Detallades

en: Login Redirect
ca: Redirecció d'inici de sessió

en: Logout Redirect
ca: Redirecció de tancament de sessió

en: Registration Redirect
ca: Redirecció de Registre

en: First Login Redirect
ca: Redirecció del primer inici de sessió

en: Enter the URL users in this role should be redirected to after login.
ca: Introdueix l'URL a la qual els usuaris d'aquest rol han de ser redirigits després de l'inici de sessió.

en: Enter the URL users in this role should be redirected to after logout.
ca: Introdueix l'URL a la qual els usuaris d'aquest rol han de ser redirigits després de tancar la sessió.

en: Enter the URL users in this role should be redirected to after registration.
ca: Introdueix l'URL a la qual els usuaris d'aquest rol han de ser redirigits després de la seva registre.

en: %s Redirects
ca: %s Redireccions

en: Save Changes
ca: Desa els canvis

en: Redirect users to the URL they were viewing before login.
ca: Redirigeix els usuaris a la URL que estaven veient abans d'iniciar sessió.

en: Redirect users to a specified URL.
ca: Redirigeix els usuaris a una URL especificada.

en: Enter the relative path only without domain for login redirect.
ca: Introdueix només la ruta relativa sense domini per a la redirecció d'inici de sessió.

en: You must enter the Login Redirect URL.
ca: Has d'introduir la URL de redirecció de Login.

en: Enter the relative path only without domain for logout redirect.
ca: Introdueix només la ruta relativa sense domini per a la redirecció de tancament de sessió.

en: How to use Redirect Features
ca: Com utilitzar les funcions de redirecció

en: You do not have sufficient permissions to perform this action.
ca: No tens permisos suficients per realitzar aquesta acció.

en: Your link has expired, refresh the page and try again.
ca: El teu enllaç ha caducat, actualitza la pàgina i torna a provar.

en: Missing parameters, refresh the page and try again.
ca: Falten paràmetres, actualitza la pàgina i torna a provar.

en: Invalid role name entry: %s
ca: Entrada de nom de rol no vàlida: %s

en: The role "%s" already exists. Please choose a different name.
ca: El rol "%s" ja existeix. Si us plau, tria un nom diferent.

en: The new role %s was created successfully.
ca: El nou rol %s s'ha creat correctament.

en: %s role updated successfully.
ca: %s rol actualitzat amb èxit.

en: Cannot delete default role. You <a href="%s">have to change it first</a>.
ca: No es pot suprimir el rol per defecte. Has de <a href="%s">canviar-lo primer</a>.

en: Deleting a system role is not allowed.
ca: No es permet eliminar un rol del sistema.

en: %1$d users moved to default role %2$s.
ca: %1$d usuaris moguts al rol per defecte %2$s.

en: The role %1$s was successfully deleted. %2$s
ca: El rol %1$s s'ha eliminat correctament. %2$s

en: The selected %1$s roles were successfully deleted. %2$s
ca: Els %1$s rols seleccionats s'han eliminat correctament. %2$s

en: The role could not be deleted.
ca: No s'ha pogut eliminar el rol.

en: The role %1$s was successfully hidden.
ca: El rol %1$s s'ha amagat correctament.

en: The role %1$s was successfully unhidden.
ca: El rol %1$s s'ha desamagat correctament.

en: Gutenberg editor
ca: Editor de Gutenberg

en: Classic editor
ca: Editor clàssic

en: Role Slug
ca: Slug de rol

en: Block Login
ca: Bloquejar l'inici de sessió

en: Block users in this role from logging into the site.
ca: Bloquejar els usuaris en aquest rol perquè no ingressin al lloc.

en: Block Dashboard Access
ca: Bloquejar l'accés al tauler

en: Block users in this role from accessing admin area.
ca: Bloquejar els usuaris en aquest rol perquè no accedeixin a l'àrea d'administració.

en: Role Level
ca: Nivell del rol

en: Delete role
ca: Eliminar rol

note: Translators: "Editor" means post editor like Gutenberg
en: Disable Code Editor
ca: Desactivar l'Editor de Codi

note: Translators: "Editor" means post editor like Gutenberg
en: Disable the "Code editor" option for the Gutenberg block editor.
ca: Desactivar l'opció "Editor de codi" per a l'editor de blocs Gutenberg.

note: Translators: "Editor" means post editor like Gutenberg
en: Control Allowed Editors
ca: Controla els editors permesos

note: Translators: "Editor" means post editor like Gutenberg
en: Select the allowed editor options for users in this role.
ca: Selecciona les opcions d'editor permès per als usuaris en aquest rol.

en: Disable WooCommerce admin restrictions
ca: Desactivar les restriccions d'administració de WooCommerce

en: Slug already exists
ca: El slug ja existeix

note: Translators: "Editor" means post editor like Gutenberg
en: Select allowed editor
ca: Selecciona editor permès

en: Select %s
ca: Selecciona %s

en: Read more on Role Level.
ca: Llegir més sobre el nivell de rol.

en: Are you sure you want to delete this role?
ca: Estàs segur que vols eliminar aquest rol?

en: Edit Role: %s
ca: Editar rol: %s

en: Copy Role
ca: Copia el rol

en: Create New Role
ca: Crear nou rol

en: All Roles
ca: Totes les rols

en: These can be edited on the %1s Capabilities screen %2s
ca: Aquests es poden editar a la pantalla de Capacitats %1s %2s

en: Load More
ca: Carregar més

en: Load Less
ca: Carregar menys

en: All %s | All %s
ca[0]: Tots %s
ca[1]: Totes %s

en: Mine %s | Mine %s
ca[0]: El meu %s
ca[1]: Els meus %s

en: Has Users %s | Has Users %s
ca[0]: Té Usuaris %s
ca[1]: Té Usuaris %s

en: No Users %s | No Users %s
ca[0]: No hi ha usuaris %s
ca[1]: No hi ha usuaris %s

en: Uneditable %s | Uneditable %s
ca[0]: No editable %s
ca[1]: No editables %s

en: System %s | System %s
ca[0]: Sistema %s|Sistema %s
ca[1]: Sistema %s|Sistema %s

en: Copy
ca: Copia

en: (non-editable role)
ca: (rol no editable)

en: Unhide
ca: Mostrar

en: Your Role
ca: El teu rol

en: Custom
ca: Personalitzat

en: Search Roles
ca: Cerca de rols

en: Multiples roles on "Add New User" screen
ca: Múltiples rols a la pantalla "Afegir nou usuari"

en: This allows you to assign a new user to multiples roles.
ca: Això et permet assignar un nou usuari a múltiples rols.

en: Multiples roles on "User Edit" screen
ca: Múltiples rols a la pantalla "Editar Usuari"

en: This allows you to assign an existing user to multiple roles.
ca: Això et permet assignar un usuari existent a múltiples rols.

en: Set login redirect cookie
ca: Estableix la cookie de redirecció d'inici de sessió

en: Show private post types
ca: Mostra tipus de publicació privada

en: Show private taxonomies
ca: Mostra taxonomies privades

en: Enable Classic Editor tab
ca: Habilita la pestanya de l'Editor Clàssic

en: Always show the Classic Editor tab in "Editor Features" screen.
ca: Mostra sempre la pestanya de l'Editor Clàssic a la pantalla de "Funcions de l'Editor".

en: Admin Bar modification
ca: Modificació de la barra d'Admin

en: When testing, display a caption and return link in the Admin Bar.
ca: Quan es prova, es mostrarà un subtítol i un enllaç de tornada a la Barra d'Administració.

en: Admin Bar search
ca: Cerca a la barra d'Admin

en: Add option to search and user testing in the Admin Bar.
ca: Afegir l'opció de cerca i proves d'usuari a la Barra d'Administració.

en: Front End footer notice
ca: Nota de peu de pàgina del Front End

en: When testing, display a return link in the front end footer.
ca: Quan es prova, es mostrarà un enllaç de tornada al peu de pàgina del front end.

en: Exclude role from User Testing
ca: Excloure el rol de les proves d'usuari

en: Select roles...
ca: Selecciona rols...

en: Exclude users in selected roles from User Testing.
ca: Excloure els usuaris en els rols seleccionats de les proves d'usuari.

en: Automatically refresh profile elements
ca: Actualitzar automàticament els elements del perfil

en: Success notices
ca: Avisos d'èxit

en: Error notices
ca: Avisos d'error

en: Warning notices
ca: Avisos d'advertència

en: Info notices
ca: Avisos d'informació

en: Select Role
ca: Selecciona Rol

en: Notification center access
ca: Accés al centre de notificacions

en: Enable %1s access to the Admin Notices area.
ca: Habilita l'accés a l'àrea de Notícies d'Administrador per %1s.

en: Notifications to remove from WordPress admin pages
ca: Notificacions a eliminar de les pàgines d'administració de WordPress

en: Click here for more on notice types.
ca: Feu clic aquí per obtenir més informació sobre els tipus d'avisos.

en: Notifications to display in the Admin Notices area.
ca: Notificacions a mostrar a l'àrea d'Advertències de l'Admin.

en: Capabilities Settings
ca: Configuració de Capacitats

en: Search user...
ca: Cerca d'usuari...

en: Search
ca: Cerca

en: No results found.
ca: No s'han trobat resultats.

en: Permission denied.
ca: Permís denegat.

en: Test user
ca: Usuari de prova

en: Test this user
ca: Prova aquest usuari

en: Testing:
ca: Provant:

en: %1$sReturn to Administrator view%2$s
ca: %1$sTornar a la vista d'Administrador%2$s

en: Testing as user: %1$s. %2$sReturn to Administrator view%3$s
ca: Provant com a usuari: %1$s. %2$sTorna a la vista d'Administrador%3$s

en: Unable to retrieve user data.
ca: No es pot recuperar la dades de l'usuari.
